fbpx

Ranking najlepszych miejsc eventowych we Wrocławiu 2021/2022

Szukasz miejsca na organizację eventu we Wrocławiu? Planujesz organizację spotkania dla swoich klientów lub pracowników na Dolnym Śląsku? Szukasz ciekawej lokalizacji eventowej, a także firmy, która przygotuje dla Ciebie i zorganizuje takie wydarzenie od A do Z? Zobacz jak z praktycznego punktu widzenia oceniamy możliwości Wrocławia pod kątem organizacji wydarzeń. Oto nasz ranking miejsc na 2021/2022 rok.

Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie lokalizacje eventowe we Wrocławiu są warte uwagi pod kątem organizacji spotkań i wydarzeń
  • jak oceniamy poszczególne lokalizacje eventowe we Wrocławiu
  • które wg. nas obiekty, hotele i lokalizacje eventowe we Wrocławiu są warte uwagi
  • w których obiektach wg. nas warto zaplanować i zorganizować organizację spotkania, konferencji czy eventu firmowego

Wrocław – miasto spotkań

W tym artykule podzielimy się z Wami naszymi opiniami o wrocławskich miejscówkach eventowych. Spotkania, imprezy, konferencje czy wydarzenia wszelkiej maści organizujemy w całej Polsce, a nawet w Europie. Natomiast jako agencja pochodząca z Wrocławia wypadałoby, abyśmy ciut więcej napisali o rodzimym rynku obiektów eventowych. Oto te, które uważamy za najciekawsze i godne uwagi.

Jeśli natomiast planujesz organizację eventu we Wrocławiu i szukasz partnera i firmy, która kompleksowo obsłuży Cię w tym zakresie (również w zakresie doradztwa, co do wyboru lokalizacji eventowej), to umów się z nami na bezpłatną konsultację wypełniając formularz zamieszczony poniżej tego artykułu.

Agencja Eventowa Stereomatic Blog o eventach

Wrocławskie Centrum Kongresowe

To na pewno największe na Dolnym Śląsku miejsce eventowe. Największe nie oznacza jednak, że najlepsze. Problem polega na tym, że alternatywnych do WCK miejsc we Wrocławiu zbyt wiele nie ma, a co za tym idzie jest to miejsce drogie, żeby nie powiedzieć bardzo drogie w stosunku np. do podobnych obiektów w innych częściach Polski. A jak popyt przewyższa podaż, to ceny są, jakie są.

Kolejny temat to terminy. Weźmy pod uwagę na razie samą Halę Stulecia. Mimo cen ilość chętnych na jej wynajem jest tak duża, że często nie ma o czym rozmawiać. Nierzadko obiekt trzeba rezerwować z rocznym albo i dłuższym wyprzedzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Bo wszystkie duże koncerty i targi odbywają się właśnie tutaj.

Podam przykład. Jeśli np. chce się zorganizować event na 1000 osób na głównej płycie Hali i myślimy np. o październiku 2022 roku, to już teraz (a mamy październik 2021 roku) może być problem, aby znaleźć dobry tj. weekendowy termin. W tygodniu może być ciut lepiej.

Dwie dodatkowe sale tj. audytoryjna (która nadaje się na konferencję) i wielofunkcyjna (która jest w stanie pomieścić około 300 osób przy okrągłych stołach) są i… dobrze że są. Zwłaszcza wielofunkcyjna jest ciekawym miejscem na organizację tzw. “średniaczka”. Co do terminów, to też warto rezerwować je z dużym wyprzedzeniem.

Ciekawym miejscem kompleksu jest pergola, którą można wynająć, ogrodzić i zrobić tu event w plenerze. Zresztą właśnie tutaj miała miejsca wrocławska edycja “Męskiego Grania”, zanim nie przeniosła się na …

Partynice

Wrocławski tor wyścigów konnych, to obiekt trochę zapomniany, trochę schowany, od pewnego czasu nieśmiało próbuje zagościć na dolnośląskiej mapie komercyjnych wydarzeń. Jak je oceniam?

To miejsce jest bardzo interesujące, jeśli planujemy duży koncert lub festiwal (jak np. wspomniane wcześniej Męskie Granie), albo chcemy postawić duże namioty i w nich zorganizować np. elegancki bankiet. Nieźle sprawdzi się również jako miejsce imprezy plenerowej czy pikniku.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że całość infrastruktury eventu trzeba tu zbudować od zera. Są co prawda nowe toalety i piękna zabytkowa trybuna, ale… to wszystko. Ceny są przystępne, terminów sporo, z osobami zarządzającymi obiektem rozmawia się dobrze. Generalnie polecam.

Stadion Wrocław

O samej murawie stadionu rozmawiać nie będziemy. Idealnie nadaje się na organizację dużego eventu plenerowego, kongresu, koncertu itp. Okolice stadionu, czyli tzw. esplanada i promenady, to niezłe miejsce do organizacji wydarzeń tematyczno – plenerowych. Często odbywają się tu zloty np. motorów, samochodów, foodtrucków itp. Miejsce na tego typu wydarzenia jest idealne!

Rozważamy tu jednak lokalizację nadającą się na organizację gali lub bankietu, a w tym obszarze Stadion Wrocław ma nam do zaoferowania tzw. Klub Biznesowy. Sala nie należy do tzw. wybitnych. Wyraźnie nie była projektowana pod potrzeby organizatorów eventów.

Największe jej minusy, to liczne filary, które zasłaniają widoczność sceny. No i również z ich powodów sceny nie da się tu zrobić dużej, gdyż rozstaw wspomnianych filarów ogranicza jej szerokość. Sala jest też stosunkowo niska, więc zapomnijmy o rozbudowanych multimediach, podwieszeniach i konstrukcjach.

Klub Biznesowy stanowi jednak pewną alternatywę dla np. sali wielofunkcyjnej Hali Stulecia, a także dla…

Zamek Topacz

Niektórzy powiedzą, że Topacz to już nie Wrocław. No i będą mieli rację. Jednak z centrum stolicy Dolnego Śląska jedzie się tu jakieś 15-20 minut. Jest więc stosunkowo blisko.

Jakie są moje opinie o Topaczu? Mieszane. Cały kompleks to dwie restauracje (całkiem niezłe), centrum SPA, sale konferencyjne i hotel. Nas interesuje jednak tzw. Sala Balowa, która moim zdaniem została rok temu oszpecona, a jej funkcjonalność mocno ograniczona. Po prostu wygląda to brzydko.

Bo co powiecie na fakt, że w miejscu gdzie stawia się scenę zbudowano magazyny na meble. Tym samym zabrano część przestrzeni znacznie ograniczając możliwość postawienia np. konstrukcji scenicznej, multimediów itd.

Nie wiem, czym kierowali się zarządzający obiektem, którzy podejmowali decyzję o zbudowaniu tego “straszydełka” w tak pięknej, a i zarazem już i tak niewielkiej sali. Nie zmienia to faktu, że z punktu widzenia organizatora eventu, nie jest to nic innego jak przysłowiowy strzał w kolano. Ktoś tego po prostu nie przemyślał.

Co do samego Topacza, to o ile knajpy same w sobie są OK (obie trafiły nawet do żółtego przewodnika Gault & Millau, w kategorii najlepsza restauracja we Wrocławiu), to o tyle ich jakość nie ma nic wspólnego z serwowanym tam cateringiem, który na eventach reprezentuje duuuużżżżo niższy poziom. A oczywiście jako agencja eventowa nie mamy wyboru, bo wynajmując ten obiekt nie możemy skorzystać z zewnętrznego dostawcy.

Na rynku wrocławskim Topacz uchodzi niestety za trudny rozmowach, między innymi dlatego, że osoby odpowiedzialne za obsługę agencji eventowych często się zmieniają. Z jednej strony Topacz pretenduje do obiektu z klasy “premium”, natomiast nie można zawsze tego powiedzieć np. o sposobie prowadzonych rozmów, jakości i terminowości przygotowywanych ofert itd.

Oczywiście, to jedynie moje subiektywne zdanie, jednakże poparte wieloletnim doświadczeniem organizatora eventów, który z Topaczem współpracował nie raz i nie dwa.

Zamek Topacz Miejsce Eventowe Opinie

Studio ATM

ATM kojarzy się przede wszystkim z miejscem w Warszawie. Natomiast przecież jest to wrocławska firma, która piękny obiekt ma właśnie nieopodal ww. Topacza. Zresztą właściciel obu obiektów jest ten sam.

Wrocławskie ATM Studio, to jednak głównie miejsce kręcenia filmów i seriali. Nie kojarzy się w pierwszej chwili z miejscem eventowym. A szkoda, bo jest w nim duży potencjał. Szczególnie, jeśli myślimy o wydarzeniu np. na 500-800 osób.

Patrząc na wrocławski ATM trzeba mieć jednak trochę wyobraźni, bo nie jest to miejsce “oczywiste”. Dwie duże puste przestrzenie (każda to prawie 1200 m2), a także trzecia średniej wielkości (blisko 600 m2), dają jednak ogromne możliwości. Obiekt ma spore foyer, a także taras z fontanną.

Minusy? To na pewno terminy. Studia głównie obsługują produkcje filmowe i telewizyjne. Natomiast można próbować się wstrzelić w momenty, kiedy stoją puste i można wykorzystać je do organizacji wyjątkowego eventu. A to wszystko nadal rzut beretem od centrum Wrocławia.

Concordia Hub

Nowym miejscem eventowym na wrocławskim rynku eventowym, jest Concordia Hub. To drugi obiekt tego samego właściciela (pierwszy znajduje się w Poznaniu), który otworzył się w 2020 roku. Niestety z uwagi na pandemię nie wpisał się jeszcze zbyt mocno w świadomość organizatorów spotkań, kongresów, wydarzeń czy eventów, gdyż z uwagi na ograniczenia w organizacji wydarzeń bardzo długo stał po prostu nieużywany.

Obiekt oferuje niewielką salę konferencyjną (300 m2) oraz ciekawy taras o powierzchni 600 m2, a także wiele mniejszych sal konferencyjnych. Dużej gali czy koncertu raczej się tam nie zrobi, ale niewielką konferencję czy spotkanie integracyjne w konwencji koktajlowej już jak najbardziej.

W obiekcie tym urzeka nas ściana zieleni, która robi wrażenie szczególnie w nocy, gdy obiekt obserwuje się z dużej odległości. Robi wrażenie! Sprawdźcie sami.

Concordia Hub Wrocław Miejsce Eventowe Opinie

The Bridge Hotel Wrocław

Podobny los jak ww. Concordia Hub spotkał nowy hotel The Bridge Wrocław. Ten 5 gwiazdkowy obiekt otworzył się również tuż przed pandemią. Ulokowany tuż koło Ostrowa Tumskiego stanowi ciekawe miejsce na organizacje eleganckiego party, konferencji, wydarzenia biznesowego. Największa sala hotelu ma powierzchnię blisko 500 m2. Ma więc potencjał na organizację całkiem ciekawego spotkania. Tym bardziej, że bezpośrednio z sali jest wyjście do przepięknego ogrodu z niesamowitym widokiem na Wrocław i Odrę.

Naszym zdaniem, to ciekawa alternatywa dla ww. obiektów eventowych we Wrocławiu. Ale oczywiście nie wyczerpuje to listy miejsc, które warto wziąć pod uwagę planując event, konferencję, spotkanie czy wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska.

Hotel The Bridge Wrocław Sala Ogród Cena Za Wynajem

Podsumowanie

Ten artykuł dotyczy obiektów, w których można zorganizować średnie, duże lub bardzo duże wydarzenie. Miejsc ma małe spotkania i konferencje, jest we Wrocławiu multum. Naprawdę jest w czym wybierać.

Warto również podkreślić, ze powyższa lista nie wyczerpuje oczywiście potencjału Wrocławia. Są jeszcze inne miejsca. No bo zapytacie się co np. z Narodowym Forum Muzyki? Czy jest to dobre miejsce na organizację eventów, wydarzeń lub konferencji? W NFM’ie bywam z całą moją rodziną dosyć regularnie. To super miejscówka koncertowa. Natomiast moja opinia jest taka, że konferencję tam zrobisz. Galę też, ale jedynie z bankietem na stojąco. Obiekt ma naprawdę spore możliwości, ale chyba więcej ograniczeń. Może kiedyś o tym więcej napiszę.

A co np. z Hotelem Terminal? Jaka jest moja opinia o tym miejscu? Szczerze? Największą salę faktycznie mają sporą (około 900 m2), ale ja jakoś nie mogę się przekonać do stojącego w w szczerym polu namiotu, z ‘pięknym’ widokiem na obwodnicę Wrocławia. Dla mnie miejscówka absolutnie bez klimatu i dla mało wymagających organizatorów. To oczywiście jedynie moje subiektywne zdanie.

Generalnie jeśli chodzi o organizację eventów, to we Wrocławiu jest niby nieźle, ale… Mogłoby być znacznie lepiej. Moim zdaniem na Dolnym Śląsku brakuje przede wszystkim hotelu z dużą porządną salą do organizacji eventów. Mam na myśli taką, która pomieści komfortowo 300-500 osób, a więc o powierzchni około 1000 – 1200 m2 i wysokością przynajmniej 4-5 metrów.

Chociaż… Ma się to zmienić w 2022 roku (artykuł ten powstaje jesienią 2021 roku), gdyż sieć Q Hotel planuje otwarcie nowoczesnego i chyba największego obiektu konferencyjnego na Dolnym Śląsku, który będzie dysponować powierzchnią eventową o łącznej powierzchni 3.700 m2, salą balową o powierzchni 580 m2 oraz Sky Terrace o powierzchni 450 m2. Otwarcie obiektu planowane jest na luty / marzec 2022 roku.

Wracając do obiektów, które już istnieją. Warto też wspomnieć, że mamy we Wrocławiu parę postindustrialnych obiektów, które da się przerobić na miejsce eventowe.  Przykładem może być obiekt A2 Centrum Koncertowe, w którym regularnie odbywają się koncerty.

Jak widzisz we Wrocławiu jest mnóstwo obiektów, w których można zorganizować wszelakie eventy. Od małych, po naprawdę duże. Jeśli szukasz miejsca na swoje wydarzenie i rozważasz zorganizowanie go w stolicy Dolnego Śląska, potrzebujesz porady i doradztwa w tej sprawie od strony doświadczonego organizatora wydarzeń, umów się na bezpłatną konsultację i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach.

Damian Haftkiewicz

Niszczyciel Konwencji / Współwłaściciel Stereomatic

Wierzy, że pomysł jest wart jedynie dolara, a dopiero jego realizacja milion. Z wykształcenia socjolog, dziennikarz i marketer. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w radio, a także w kilku międzynarodowych korporacjach. W 2007 roku stworzył firmę Stereomatic, którą rozwija wraz ze swoją żoną Kamilą. Od tego czasu wraz z zespołem zrealizowali ponad 250 projektów marketingowych i eventowych w Polsce i w Europie. Dodatkowo od 2018 roku prowadzi e-commerce RedPike.pl - jedną z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku marek wędkarskich. Wspólnie z Kamilą tworzą podcast E Com On, w którym opowiadają o swoim praktycznym doświadczeniu z dziedziny marketingu, eventów i e-commerce. Prywatnie ojciec dwóch wesołych dziewczynek Ali i Kai, kolekcjoner płyt winylowych, "połykacz" książek, fotograf, pasjonat wycieczek rowerowych, gier strategicznych i RPG. Lubi gotować i łowić duże szczupaki.

Chcesz porozmawiać?

Szukasz miejsca na organizację eventu we Wrocławiu? Potrzebujesz doradztwa i porady w wyborze najlepszego miejsca pod Twoje oczekiwania? Oczekujesz zaplanowania i kompleksowej organizacji eventu od A do Z? Umów się na bezpłatną konsultację i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Napisz lub zadzwoń: