fbpx

Jubileusz 25-lecia Press Glass

Dla firmy Press Glass, jednej z największych polskich firm z branży budowlanej i europejskiego lidera w produkcji szkła zespolonego, zorganizowaliśmy galę z okazji 25-lecia istnienia firmy.

Przeczytaj więcej

25-lecie Press Glass
– kilka słów o firmie

Firma Press Glass, jest jednym z największych producentów szyb zespolonych w Europie. Firma posiada kilka zakładów produkcyjnych w Polsce, a także fabryki szkła w Chorwacji, Wielkiej Brytanii i USA. A 90% produkcji, jest sprzedawana za granicą.

Szkło wyprodukowane w Press Glass można znaleźć m.in. na budynkach w Nowym Yorku, G2 Arena w Rzeszowie, Ice Kraków, MCK Katowice, Muzeum II Wojny Światowej w Warszawie, Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, Złota 44 – najwyższy budynek Unii Europejskiej, Hala Koszyki w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu, Dworzec Kolejowy Warszawa Wschodnia, czy Stary Browar w Poznaniu.

Firma jest liderem w swojej branży, a Pan Arkadiusz Muś, założyciel Press Glass w 2021 roku zajął 17 miejsce na liście najbogatszych Polaków.

25-lecie Press Glass 
– początek współpracy

Na początku rozmów firma planowała zorganizowanie (jak co roku) świątecznego eventu w Warszawie. Spotkanie, które było kierowane do kadry zarządzającej i administracji firmy miało ustalony charakter i co roku było organizowane na zbliżonym poziomie i w podobnej formule.

Podczas warsztatu zerowego, który został przeprowadzony z udziałem działu marketingu firmy, określiliśmy nowe wartości, cele i założenia pod organizację spotkania jubileuszowego. Po rozmowach “przewróciliśmy do góry nogami” wstępne założenia pokazując firmie nowe drogi, możliwości, a także szanse zmiany konwencji spotkania z okazji 25-lecia Press Glass.

Warto dodać, że firma nie wybrała nas do współpracy w wyniku przetargu. Nasze doradcze i konsultacyjne podejście do organizacji eventu spotkało się z przychylnością osób decyzyjnych w firmie, przez co podjęto decyzję o powierzeniu nam kompleksowego zaprojektowania, zaplanowania i organizacji całości wydarzenia jako tzw. “inwestorowi zastępczemu”.

Bez wątpienia pomógł w tym fakt naszego dobrego zrozumienia specyfiki branży budowlanej, przez co łatwiej i szybciej mogliśmy reagować na oczekiwania Klienta, dopasowując się do stylu jego pracy.

25-lecie Press Glass
– warsztat i planowanie

Tak jak przy każdym projekcie i tutaj prace nad przygotowaniem i organizacją wydarzenia rozpoczęliśmy od kompleksowego briefingu i analizy sytuacji, jaką zastaliśmy w firmie. Podczas warsztatu zerowego, który odbyliśmy z Klientem, a więc fazy wstępnej pracy nad wydarzeniem rozmawialiśmy m.in. o:

 • celach, jakie właściciel firmy chciałby osiągnąć poprzez organizację jubileuszu
 • przebiegu poprzednich wydarzeń, które były organizowane w firmie
 • grupie docelowej, do której będzie kierowane wydarzenie
 • o miejscu wydarzenia (rekomendowaliśmy zmianę Warszawy na inną lokalizację)
 • o oczekiwanych elementach składowych scenariusza spotkania

Na podstawie zebranych informacji przedstawiliśmy Klientowi nasze rekomendacje, po czym odbyliśmy wizję lokalną w wybranej pod kątem organizacji eventu lokalizacji. Po niej przygotowaliśmy projekt wykonawczy eventu, opracowaliśmy operat szacunkowy spotkania, a także zarys scenariusza (główne punkty eventu), po czym przystąpiliśmy do produkcji i realizacji spotkania.

Posłuchaj Podcastu

W tym odcinku opowiadamy m.in. o tym, jak wyglądała realizacja 25-lecia Press Glass od kuchni, a także innych projektów jubileuszowych, za które braliśmy jako Stereomatic strategiczną odpowiedzialność. Między innymi mówimy tu o 70-lecia Hiab, 25-leciu Raben, 20-leciu De Dietrich czy 20-leciu Phoenix Contact.

25-lecie Press Glass
– wybrane zdjęcia z realizacji

25-lecie Press Glass
– rezultat działań

Przygotowania do wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 350 zaproszonych gości i pracowników Press Glass odbyło się w hotelu Double Tree By Hilton w Łodzi, a nasza firma była odpowiedzialna za kompleksowe zaprojektowanie, wyprodukowanie i realizację wszystkich elementów wydarzenia, a także pełną reżyserię wymyślonego na potrzeby spotkania show.

Zakres odpowiedzialności naszej firmy polegał m.in. na:

 • Przygotowaniu stworzonego na potrzeby 25-lecia Press Glass widowiska, w którym udział wzięło ponad 50 artystów z Polski i zza granicy
 • Wyprodukowaniu specjalnego koncertu z okazji 25-lecia firmy, którego gwiazdą byli Mateusz Ziółko i Krzysztof Pszona Band, a dodatkowo  specjalnymi elementami choreograficznymi koncert okrasiła grupa akrobatyczna Fly Cube
 • Współpraca reżyserska przy scenariuszu wydarzenia z prowadzącym tj. Tomaszem Kammelem
 • Wyreżyserowanie filmu z okazji jubileuszu Press Glass, który stanowił integralną część ww. koncertu, a który po evencie został wydany w ilości kilku tysięcy egzemplarzy na DVD i rozdany jako pamiątka
 • Zaprojektowanie i wyprodukowanie wizualizacji oraz elementów i filmów 3D, a także specjalnej scenografii oraz mebli, które zostały stworzone na potrzeby eventu
 • Booking gwiazdy zagranicznej tj. brytyjskiego artysty Myles Sanko, który po kilkudziesięciu koncertach, które zagrał w ramach europejskiej trasy koncertowej, przyjechał na prywatny koncert na zaproszenie Press Glass
 • Przetarg na obsługę techniczną i multimedialną wydarzenia – nagłośnienie, oświetlenie, multimedia – koordynacja działań
 • Pełna reżyseria i produkcja wydarzenia
 • Afterparty – dyskoteka z Hirkiem Wroną
 • Catering – koordynacja cateringu i baru podczas wydarzenia / drobiazgowy wybór menu pod potrzeby wydarzenia (indywidualnie ustalane z szefem kuchni hotelu Double Tree by Hilton)
 • Przygotowanie reportażu video i foto z wydarzenia

25-lecie Press Glass
– podsumowanie i referencje

W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 pracowników i gości firmy Press Glass z Polski, Chorwacji i Wielkiej Brytanii.  Wydarzenie zostało bardzo wysoko ocenione przez pracowników firmy i jej właściciela tj. Pana Arkadiusza Musia.

Z uwagi na wykonaną przez nas pracę firma Press Glass zgodziła się udzielić nam referencji w zakresie działań doradczo – konsultingowych związanych z planowaniem wydarzenia, jak i samej produkcji i organizacji eventu.

Jeśli mierzysz się z wyzwaniem organizacji jubileuszu swojej firmy, albo innego złożonego wydarzenia np. gali, konferencji, spotkania team-building czy wydarzenia zagranicznego, umów się z nami na bezpłatną konsultację i opowiedz o swoich wyzwaniach w tym zakresie.

Planujesz organizację jubileuszu swojej firmy?

Szukasz kompleksowego doradztwa i wsparcia w zakresie organizacji gali, konferencji, jubileuszu, eventu dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację i przedstaw wyzwania przed którymi stoisz.

Wyślij zapytanie

Posłuchaj Podcastu E Com On

  Subskrybuj Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco i nie przegapić nowych porcji wartościowej wiedzy z zakresu marketingu, eventów i e-commerce.  Skontaktuj się z nami