fbpx

Wmurowanie Kamienia Węgielnego Event Otwarcie Inwestycji

Twoja firma planuje zorganizowanie eventu z okazji wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję, biuro, fabrykę lub siedzibę? Szukasz agencji eventowej, która zaplanuje i zorganizuje wydarzenia z okazji otwarcia Twojej inwestycji? Posłuchaj, jak co zrobić, aby skutecznie powiązać ten fakt z działaniami komunikacyjnymi, marketingiem, wsparciem sprzedaży, działaniami public relations czy employer branding.

Posłuchaj Podcastu:

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
– posłuchaj o tym na:

Event z okazji otwarcia inwestycji:

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

  • co jest najważniejsze przy organizacji eventu z okazji wmurowania kamienia węgielnego czy otwarcia nowej inwestycji np. biura, siedziby, oddziału czy fabryki? 
  • jakie elementy są najważniejsze przy organizacji wydarzenia z okazji wmurowania kamienia węgielnego lub otwarcia inwestycji?
  • jak skutecznie powiązać organizację takiego eventu skierowanego do klientów, a także przyszłych i obecnych pracowników ze strategią Twojej firmy?
  • co zrobić, aby działania przyniosły wysoki wzrost z inwestycji w wymiarze marketingowym, wizerunkowym, sprzedażowym, komunikacyjnym czy wspierającym relacje z klientami lub pracownikami
  • o przypadkach eventów dotyczących otwarć dwóch inwestycji (case studies), które realizowaliśmy dla firm Hiab (część grupy Cargotec) i Axit (obecnie część Siemens)

A case study wydarzenia dla firmy Hiab o którym opowiadamy znajdziecie pod tym linkiem -> https://idz.do/casestudies

Zasubskrybuj nasz podcast. Wówczas będziesz otrzymywać powiadomienia o jego nowych odcinkach

Chcesz Zorganizować Event z Okazji Otwarcia Inwestycji?

Chcesz zorganizować event z okazji otwarcia inwestycji
Szukasz pomocy doświadczonej agencji eventowej?
Kliknij w poniższy przycisk i umów się na krótką rozmowę,
podczas której ustalimy jak najlepiej możemy Ci pomóc.

Wyślij Zapytanie

Organizacja Otwarcia Firmy
Event z Okazji Otwarcia Firmy

Wiele firm, które planują otwarcie nowej siedziby, fabryki, czy biura, zastanawia się, czy jest sens wydawać pieniądze na organizację eventu, który miałby uświetnić ten fakt. Czy event firmowy z takiej okazji ma jakiekolwiek znaczenie? A jeśli tak to jakie, kiedy i dla kogo? Jak zaplanować wydarzenie, które nie będzie kojarzyć się tylko z przecięciem wstęgi i wniesie coś pozytywnego do firmy? W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak mądrze zorganizować event z okazji otwarcia obiektu, podjęcia nowej inwestycji, czy zmiany siedziby przedsiębiorstwa.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego – Event

Zarówno wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję, jak i otwarcie nowej firmy, czy rozszerzenie jej działalności w postaci otwarcia nowego oddziału czy siedziby, zasługuje na uczczenie okazji poprzez zorganizowanie dedykowanego eventu. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Każdy event, będący rozpoczęciem lub zwieńczeniem procesu inwestycyjnego, musi także realizować cele biznesowe i przynieść z tego tytułu zwrot (ROI). Organizacja eventu to doskonała okazja na wniesienie czegoś pozytywnego do firmy i zrealizowanie ustalonych wcześniej celów – od konkretnych działań sprzedażowych, po działania wizerunkowe i employer brandingowe.

Warto więc podkreślić, że eventy firmowe są świetną szansą na zaplanowanie szeregu działań komunikacyjnych, które można skierować do różnych grup interesariuszy, np. do ogólnopolskich lub lokalnych mediów, potencjalnych i obecnych klientów, a także do potencjalnych pracowników. Wówczas zorganizowanie uroczystego otwarcia firmy można pozytywnie wykorzystać w zależności od ustalonego wcześniej celu i rodzaju podjętych działań.

Otwarcie Nowej Inwestycji Event Agencja

Jakie cele mogą być podstawą do zrealizowania eventu?

Poza oczywistym i głównym celem, jakim jest poinformowanie określonych osób o kolejnym podjętym przez firmę działaniu, event firmowy może także spełniać inne ważne założenia. Oczywiście plany te mogą być różne, w zależności od tego, jaka to będzie inwestycja, np. w przypadku wmurowania kamienia węgielnego czy otwarcia fabryki zwykle celem, jest pokazanie nowych możliwości przedsiębiorstwa i jego rozwoju.

Kolejnym celem przy organizowaniu eventu firmowego może być chęć zaprezentowania firmy potencjalnym pracownikom. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie gdy wraz z rozwojem przedsiębiorstwa w firmie utworzono nowe miejsca pracy. Wówczas realizacja eventu wiąże się z działaniami komunikacyjnymi, PR-owymi i employer brandingowymi. To także doskonały moment na wykorzystanie lokalnych mediów do poinformowania potencjalnych pracowników o nowym przedsiębiorstwie w ich okolicy.

Innym celem, jaki może spełniać organizacja imprezy otwarcia obiektów lub nowej firmy jest wykreowanie wizerunku przedsiębiorstwa jako lidera w danej dziedzinie. Wówczas firmom najczęściej zależy na dotarciu do szerokiego grona odbiorców (np. z wykorzystaniem szeroko zasięgowych mediów) i wprowadzeniu działań PR-owych, mających na celu uświadomienie społeczności oraz konkurencji o podejmowanych przez firmę działaniach rozwojowych.

Warto dodać, że zorganizowanie eventu firmowego umożliwia wprowadzenie działań employer brandingowych, uświadamiających także o zapewnieniu obecnym i potencjalnym pracownikom unowocześnionych miejsc pracy. Co więcej, wydarzenie może dopełnić prezentacja nowego produktu lub zaprezentowanie interesujących dla grupy docelowej udogodnień.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego

Co można zakomunikować podczas organizacji wydarzenia?

W zależności od charakteru otwieranej inwestycji można komunikować szereg różnych rzeczy. W pierwszej kolejności komunikujemy nowe możliwości biznesowe. Przykładowo, jeśli firma zajmuje się wynajmem przestrzeni magazynowej i wybudowała kilka kolejnych hal magazynowych, to komunikatem jest większa dostępna przestrzeń i gotowość przyjęcia nowych klientów.

Co więcej, w przypadku otwierania nowego działu fabryki lub nowej linii produkcyjnej, można zakomunikować utworzenie nowych miejsc pracy, czy nowe możliwości przemysłowe przedsiębiorstwa, co z kolei zwiększa szanse na nowe współprace z partnerami biznesowymi lub lokalnymi dostawcami. Warto dodać, że otwierając nową firmę lub jej kolejną siedzibę, można równocześnie zakomunikować obecnym i przyszłym pracownikom stały rozwój firmy i perspektywę przyszłościowego zatrudnienia.

Podsumowując, komunikaty przy otwarciu nowej inwestycji mogą zostać skierowane do m.in. obecnych i potencjalnych pracowników, obecnych i potencjalnych klientów, lokalnych dostawców, lokalnej społeczności, a także do mediów, jednocześnie będących narzędziem komunikacji.

Event otwarcia nowej siedziby na przykładzie firm Hiab oraz Axit

Organizacja eventów związanych z podjęciem nowej inwestycji wymaga przede wszystkim określenia wcześniej wspomnianych celów wydarzenia. W przypadku firmy Hiab, dla której przygotowaliśmy event, celem było zakomunikowanie stworzenia nowej siedziby fabryki, która została przeniesiona ze Skandynawii do Polski. Ponadto zakomunikowana została dostępność na rynku polskim nowych produktów i usług.

Aby cele zostały osiągnięte, należało podjąć szereg działań, polegających m.in. na współpracy z mediami. Event zorganizowano hybrydowo, a podczas wydarzenia połączono się z targami motoryzacyjnymi w Hanowerze, gdzie odbywała się konferencja prasowa online, co umożliwiło zadawanie pytań osobom znajdującym się w Stargardzie. Ponadto podjęto współpracę z mediami lokalnymi, co wpłynęło na zakomunikowanie konkretnych treści szerszej grupie odbiorców.

Kolejnym elementem eventu podnoszącym rangę wydarzenia była uroczysta gala, której towarzyszył koncert Wojtek Mazolewski Quintet, a następnie odbył się bankiet, w którym wzięli udział m.in. dziennikarze, pracownicy, lokalne władze, a także przedstawiciele grupy Hiab z całego świata, którzy specjalnie przybyli na otwarcie nowej siedziby firmy. Całe wydarzenie trwało zaledwie kilka godzin, jednak dzięki dobraniu wcześniej wspomnianych, odpowiednich metod osiągania celów, komunikaty dotarły do docelowej grupy odbiorców.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego Event

Event Otwarcia Nowego Biura – Przykład firmy Axit

W przypadku firmy Axit (aktualnie część firmy Siemens) szefostwo przedsiębiorstwa zadecydowało o przeniesieniu się do nowej lokalizacji, jednak tym, co odróżniało działania od innych, była chęć zorganizowania „przeprowadzki” w całkowitej tajemnicy przed pracownikami.

Głównym celem firmy Axit było zaprezentowanie swojej działalności na rynku wrocławskim, zarówno pod kątem komunikatu wysyłanego do potencjalnych pracowników, jak i pod kątem marketingu szeptanego, realizowanego przez obecny zespół. Wówczas przysłowiowe pierwsze skrzypce grały działania employer brandingowe.

Podczas organizacji eventu ważnym aspektem był brak informacji na temat miejsca, do którego zostanie przeniesione biuro. Pracownicy byli poinformowani o konieczności przygotowania się do zmiany lokalizacji siedziby firmy, jednak nie znali żadnych szczegółów. Komunikacja całego wydarzenia rozpoczęła się na około 2-3 tygodnie przed „przeprowadzką”. Wówczas w biurze pojawiały się plakaty, zapowiadające pewne zmiany.

Plakaty w tajemniczy sposób informowały pracowników o konieczności podjęcia konkretnych działań. Przykładowo, jednym z zadań zespołu było przygotowanie niepotrzebnych im dokumentów i oddanie ich na makulaturę. Pracownicy nie znali jednak celu podejmowanych kroków. Co więcej, przed samą wyprowadzką z biura, w firmie pojawił się „detektyw”, osoba, której zadaniem było zbadanie całej sytuacji.

Następnie rozpoczęto specjalną grę, polegającą na storytellingu. Gra zawierała elementy humorystyczne, jednak zawierała „wewnętrzne” sytuacje w firmie, zrozumiałe tylko dla zespołu. Zadaniem detektywa zaś było wprowadzenie pewnego wątku, informującego o następnym, finalnym dniu działań. Pracownicy mieli wówczas przybyć do starej siedziby i aby dotrzeć do nowego biura, zespół musiał rozwiązać wiele zagadek i łamigłówek, które ostatecznie doprowadziły ich do nowej siedziby przedsiębiorstwa.

Finałem całej inicjatywy był wątek kryminalny, gdzie wówczas wynajęto aktorów przebranych za grupę antyterrorystów, która wyprowadziła z budynku poszukiwaną w trakcie gry postać. Po ekscytującym rozwiązywaniu zagadek, wydarzenie przeniosło się do nowej siedziby biura, gdzie wówczas odbyło się zwiedzanie miejsca i liczne animacje powiązane z integracją pracowników.

Otwarcie Fabryki Siedziby Event Agencja

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
Otwarcie Inwestycji Event

Każda firma planująca uroczyste otwarcie nowego obiektu, nowej linii produkcyjnej, czy zupełnie nowej siedziby kieruje się odmiennymi celami. Aby cele te można było określić, należy przede wszystkim zastanowić się nad komunikatami, jakie wydarzenie ma przekazać, oraz na grupie docelowej, do której te komunikaty trafią. Ponadto przy organizacji eventów należy zdefiniować potrzeby i oczekiwania firmy, co pozwoli dobrać rozwiązania ułatwiające zrealizowanie tychże potrzeb.

Kolejnym etapem, jaki realizuje nasza agencja eventowa przy przygotowywaniu planu wydarzenia, jest tzw. warsztat startowy. To nic innego jak spotkanie, w czasie którego odpowiadamy sobie na podstawowe pytania dotyczące tego, komu, jak i co chcemy komunikować podczas danego działania. Efektem określenia szczegółów współpracy jest zrealizowanie wydarzenia spełniającego cele firmy i komunikującego konkretne rzeczy do grupy docelowej.

Jeśli jesteś zainteresowany takim procesem, chcesz poznać szczegóły organizacji eventów firmowych, skontaktuj się z nami! Nasze biznesowe podejście ułatwi zrealizowanie wydarzenia, które nie tylko będzie realizowało cele PR-owe i wizerunkowe, ale także skupi się na przekazaniu konkretnych, wcześniej ustalonych komunikatów.

Napisz: konsultacje@stereomatic.pl lub wypełnij poniższy formularz, abyśmy mogli do Ciebie oddzwonić i omówić szczegóły!

Wmurowanie Kamienia Węgielnego
– kontakt do agencji eventowej