fbpx

Najlepsi polscy mówcy na event lub konferencję. Ranking 2023/24

Zadajesz sobie pytanie, jakiego mówcę zaprosić na organizowany event lub konferencję? Kto się sprawdzi? Kto porwie tłumy swoim power speechem? Które nazwisko będzie dla uczestników magnesem i skłoni ich do wzięcia udziału w evencie? Oto najnowsze zestawienie polskich mówców konferencyjnych.

20/05/2024

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jacy polscy mówcy są najbardziej popularni i rozchwytywani przez organizatorów konferencji
 • w jakich tematach i obszarach się specjalizują
 • jak odpowiednio podejść do wyboru mówcy na event, konferencję, czy galę
 • na jakie aspekty zwrócić uwagę dobierając mówców pod dany event
 • jakie są koszty zaproszenia mówcy na event
 • jak zabrać się do organizacji eventu, czy konferencji, na którym wystąpi mówca

Ten artykuł jest dostępny
również w formie podcastu:

Topowi mówcy na event lub konferencję

Podczas ponad 15-letniej przygody z prowadzeniem agencji eventowej setki razy omawiałem z moimi klientami nazwiska osób, które mogłyby uświetnić ich event swoją prezentacją, wystąpieniem, czy power speechem. Przez to spędziłem wiele godzin na analizowaniu mówców i prelegentów pod kątem organizowanej przez nas konferencji, gali, czy innej maści eventu firmowego. Wnioskami z tej analizy podzielę się z Tobą w tym artykule.

Wielu z moich klientów, dla których organizowałem wydarzenia z udziałem topowych polskich mówców i prelegentów, a były to m.in. takie firmy jak Raben, GS1 Polska, Phoenix Contact, czy Hoogwegt, zawało mi to samo pytanie. Który mówca jest najlepszy? Który robi najlepsze prezentacje w danym temacie? Który najlepiej zainspiruje swoim wystąpieniem naszych gości, klientów, czy pracowników, którzy pojawią się na naszym evencie? Jak się domyślasz odpowiedź na to pytanie brzmi – to zależy. Od czego? Od wielu czynników, które opiszę poniżej.

W tym artykule również podzielę się z Tobą moim doświadczeniem, a także wiedzą dotyczącą współpracy z niektórymi z topowych polskich mówców. Oczywiście nie jest to pełna lista, bo osób, którzy swoim przemówieniem, czy prezentacją mogą uświetnić event, czy konferencję jest naprawdę wiele.

Jak wybrac mowce prelegenta na konferencje

Na co należy uważać, wybierając mówcę na event?

Zanim przejdę do obiecanego zestawienia pozwolisz, że krótko opiszę, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, planując zaproszenie danego mówcy, czy prelegenta na event, czy konferencję. Zapewniam Cię, że ta prosta check lista pomoże Ci w Twojej pracy i oszczędzi Ci sporo czasu. Zanim wyślesz pierwszego e-maila z zapytaniem o dostępność danego prelegenta, musisz sobie odpowiedzieć na poniższe pytania.

Co jest celem zaproszenia mówcy?

Zanim stworzysz listę potencjalnych mówców i roześlesz do nich zapytania musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, po co dana osoba ma się na tym wydarzeniu pojawić? Jaki cel przyświeca jej zaproszeniu? Od razu dodam, że nie jest to prosta odpowiedź, bo zależy ona od wielu czynników, które nie są na pierwszy rzut oka oczywiste.

Przykład? Jeśli dajmy na to planujesz event z okazji jubileuszu Twojej firmy i chciałbyś, aby na evencie pojawiła się jakaś znana i rozpoznawalna postać, która opowie np. o motywacji, rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, poruszy aspekty ekonomiczne, czy opowie o trendach w marketingu, czy w sprzedaży, to warto zadać sobie pytanie, z jakimi informacjami, wiedzą, emocjami, czy refleksjami uczestnicy mają wyjść z tego spotkania. I nie idź tu na skróty, bo to, że dany mówca oferuje wystąpienia w danym temacie, to nie znaczy, że “dowiezie” Twój cel do mety.

Kolejne pytanie, które warto sobie zadać brzmi: jak to wystąpienie zlinkować z organizowanym wydarzeniem? Jak powiązać je z celem, które Twoja firma chce osiągnąć? Jak wkomponować wystąpienie mówcy na Twoim evencie ze scenariuszem, czy motywem przewodnim, aby nie było to oderwane od całości? Z doświadczenia wiem, że nie jest to takie proste, jakby się wstępnie wydawało. Z moich obserwacji wynika bowiem, że eventów, do których wystąpienie danego mówcy (nawet bardzo topowego), pasuje niczym przysłowiowy “kwiatek u kożucha”, jest naprawdę wiele.

Jaki efekt chcesz uzyskać?

Kolejna kwestia, która zauważyliśmy to to, że wiele osób myli cel zaproszenia danego mówcy na event z efektem, który zostanie osiągnięty po jego wystąpieniu na nim. Dlaczego o tym piszę? Podam przykład. Załóżmy, że Twoim celem może być zaproszenie mówcy motywacyjnego, a efektem konkretne emocje i reakcje Twoich gości (np. klientów lub pracowników), którzy przybędą na Twój event, których spodziewasz się w ich głowach po tym co zobaczą, czy usłyszą ze sceny.

Dlatego przy wyborze mówcy, który zaszczyci Twoje wydarzenie, ważne jest, aby wybór danej osoby był ściśle powiązany z efektem, który chcesz osiągnąć. Najpierw więc określamy efekt, a potem dopiero wysyłamy zapytanie do mówcy (a nie odwrotnie). Podkreślam to, bo wiele firm popełnia ten błąd. Czyli? Wydają wiele pieniędzy na zaproszenie danego mówcy na swój event, z czego nic potem nie wynika. Znasz to?

W skrócie, prelegent się pojawił, przedstawił prezentację, która była rewelacyjna, ale… Nic z tego nie wyniknęło, ani dla firmy, ani dla uczestników eventu, czy konferencji, na której prelegent wystąpił. Posiedzieli, posłuchali, poklaskali i… i nic! Czy można to zmienić? Tak, jest na to wiele sposobów.

Jaka ma być tematyka wystąpienia?

Wybierając mówcę na nasz event warto wziąć pod uwagę fakt, czy tematy, z którymi może się on pojawić na naszej konferencji, gali, czy wyjeździe firmowym, są spójne z celem i efektem, które chcemy uzyskać (patrz wyżej).

Nie jest tajemnicą, że większość mówców bazuje na kilku sprawdzonych tematach i prezentacjach, które zazwyczaj jedynie lekko modyfikując dopasowują do danego klienta, sytuacji w firmie, czy eventu. Niesie to za sobą wiele plusów, ale też i zagrożeń.

Jednym z plusów może być to, że występując na wielu eventach dany mówca wie i jest w stanie Ci doradzić, czy i jaki temat, w którym się specjalizuje, przy danej sytuacji, z którą się mierzysz, najlepiej sprawdzi się podczas Twojego eventu. Skąd powinien czerpać tą wiedzę? Z reakcji i emocji z jakimi spotkał się podczas innych wydarzeń, na których występował.

Zagrożeniem (jednym z wielu), może być natomiast fakt, że wielu mówców nie modyfikuje swoich prezentacji “pod klienta”, tylko bardzo często leci z tzw. gotowcami. Dlatego z naszego doświadczenia wynika, że tylko w niewielkim stopniu dane wystąpienie będzie faktycznie powiązane z sytuacją w Twojej firmie, do której chcesz się zapraszając danego mówcę odnieść. A nawet, że część Twoich gości wyjdzie rozczarowana, bo dokładnie takie samo wystąpienie widziała wcześniej na innym evencie.

Jak to zmienić? Wymaga to przygotowania odpowiedniego procesu, w którym Ty jako zleceniodawca (albo firma taka jak np. nasza, która specjalizuje się w organizacji konferencji z udziałem najlepszych mówców w Polsce) przedstawisz wybranemu prelegentowi szczegółową sytuację, z którą się mierzysz i do której w swoim wystąpieniu dany prelegent ma się odnieść podczas eventu, na którym wystąpi. Wówczas taka prezentacja, czy power speech ma szansę odnieść większy sukces, co będzie miało bez wątpienia bezpośredni wpływ na efekt, który chcesz osiągnąć. O reakcjach zaproszonych gości (np. pracowników, czy Twoich klientów) nie wspominając.

Oczywiście szans i zagrożeń jest więcej, a wszystkie będą miały wpływ na odbiór danego mówcy przez Twoich gości. Jeśli planujesz więc event, czy konferencję i potrzebujesz pomocy i wsparcia w zakresie organizacji takiego wydarzenia, to możesz też skontaktować się z nami i skorzystać z naszego doradztwa w tej kwestii.

A teraz przejdźmy już do zestawienia najlepszych mówców w Polsce, których polecamy na eventy i konferencje (aktualizacja 2023/24).

Planujesz organizację
eventu lub konferencji?

Potrzebujesz kompleksowej pomocy w zakresie organizacji eventu lub konferencji? Szukasz sprawdzonej agencji eventowej, która specjalizuje się w tego typu wydarzeniach? Wypełnij prosty formularz, aby umówić się na krótką rozmowę. Sprawdź nas!

Wyślij Zapytanie

Paweł Motyl

Paweł jest mówcą i doradcą, z którym obecnie najczęściej pracujemy przy projektach realizowanych dla naszych klientów. Nasza współpraca nie dotyczy tylko i wyłącznie jego wystąpień na organizowanych przez nas eventach (chociaż dla przykładu był niedawno gościem na przykład 30-lecia firmy Hoogwegt w Polsce), ale również wspólnie pracujemy przy projektach szkoleniowych, które tworzymy dla naszych klientów (opis tej usługi znajdziesz TUTAJ).

Sytuacje Kryzysowe Coach Trener Mowca Na Event

Dlaczego pracujemy z Pawłem Motylem? Przede wszystkim z uwagi na bogate praktyczne doświadczenie Pawła we współpracy z największymi firmami z Polski i zza granicy, którym dzieli się z nami i naszymi klientami w ramach wspólnych projektów szkoleniowych, marketingowych, a także podczas eventów, na których rekomendujemy jego wystąpienie.

Dodatkowo Paweł Motyl jest bez wątpienia ekspertem i topowym mówcą i doradcą, z zakresu zarządzania i przywództwa, co potwierdzają największe autorytety z dziedziny marketingu i sprzedaży na świecie na czele z Marshallem Goldsmithem. Wiedza ta jest obecnie bardzo ważna i istotna dla klientów, z którymi pracujemy.

Paweł jest również autorem dwóch świetnych książek tj. “Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji” oraz “Świat Schrödingera”, które zdecydowanie polecam.

Paweł Motyl sprawdzi się podczas wystąpień z zakresu zarządzania sytuacjami kryzysowymi, zarządzania zmianą, motywacji, budowania strategii przedsiębiorstwa, przywództwa oraz trendów w biznesie.

Natalia Hatalska

Natalia jest bez wątpienia najczęściej występującą kobietą podczas organizowanych w naszym kraju konferencji. Dlaczego? Pewnie dlatego, że jako analityczka trendów i autorka bloga hatalska.com, jest uznawana za eksperta w zakresie nowych technologii, AI i trendów z tym związanych. A tematyka ta jest obecnie bardzo na topie.

Do tego jej bestsellerowe książki “Cząstki przyciągania” oraz “Wiek paradoksów. Czyli czy technologia nas ocali?” stoi (albo stać powinna) na półce każdego, kto poważnie interesuje się zarządzaniem, marketingiem i public relations, a także technologią.

Ciężko też jest wymienić wszystkie osiągnięcia Natalii, która (między innymi) została nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami, a przez magazyn Wysokie Obcasy została uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Natalia Hatalska Na Konferencji

Natalia została również umieszczona przez Financial Times na liście New Europe 100 – „Central and eastern Europe’s brightest and best citizens who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying fresh approaches to prevailing problems”. A dodatkowo została nagrodzona tytułem Digital Shaper 2018, przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce, w kategorii “wizjoner”.

Z Natalią Hatalską pracowaliśmy przy kilku projektach. Między innymi wystąpiła podczas organizowanej przez nas konferencji Industry 4.0, którego zleceniodawcą była firma Phoenix Contact (zobacz relację). Uświetniła też drugą edycję konferencji Kod Innowacji, który organizowaliśmy dla GS 1 Polska (zobacz relację).

Natalię Hatalską warto zaprosić na event, jeśli w jakimś obszarze np. ekonomicznym, społecznym, gospodarczym, czy ludzkim będzie on dotyczyć trendów, przyszłości i nowych technologii oraz sztucznej inteligencji (AI).

Paweł Tkaczyk

Paweł, to jeden z najbardziej znanych w Polsce ekspertów z dziedziny marketingu. Bloger, mówca i autor kilku książek m.in. bestsellerowej „Zakamarki Marki”, która w 2011 roku została uznana za marketingową książkę roku. Wielokrotnie występował na konferencjach “I Love Marketing”., gdzie  jego prezentacje zdobywały zazwyczaj bardzo wysokie noty.

Paweł Tkaczyk specjalizuje się w opowiadaniu o tworzeniu silnych marek, nowoczesnym marketingu, psychologii konsumenta, mediach społecznościowych oraz grywalizacji. Jego wystąpienia są niezwykle inspirujące i motywujące. Słynie też z koszulki z logo Batmana, którą nosi na swoich wystąpieniach oraz z wyjątkowego poczucia humoru.

Dlaczego warto zaprosić Pawła Tkaczyka jako mówcę na nasz event lub konferencję? Prawie zawsze, kiedy zaczynam z klientem rozmawiać o organizacji konferencji, której tematyka dotyczy sprzedaży, marketingu, nowych trendów w biznesie, to w końcu pada nazwisko Tkaczyk. I nie da się inaczej. Dlaczego?

Bo bez wątpienia jest on w tej tematyce najlepszym mówcą w naszym kraju, którego słucha się z zapartym tchem i którego prezentacje pamięta się bardzo długo. Tak było np. na organizowanej przez naszą agencję konferencję Kod Innowacji, którą zrealizowaliśmy na zlecenie GS1 Polska (zobacz relację).

Paweł Tkaczyk Konferencja

Rafał Szczepanik

Z Rafałem współpracuję od wielu lat. Jest jednym z założycieli i byłym wiceprezesem Pracuj.pl, czyli współtwórcą największej firmy rekrutacyjnej w Polsce. Rafał to trzeci najlepszy polski mówca w Rankingu Mówców Biznesowych. Od blisko 20 lat prowadzi warsztaty i gry menedżerskie dotyczące zarządzania strategicznego, przywództwa, zarządzania zespołami i projektami, a także zarządzania zmianą.

Rafał został trzykrotnie uznany za najlepszego mówcę w cyklu konferencji „Wyzwania HR”. Jest też autorem trzech powieści menedżerskich – książek o zarządzaniu napisanych w formie fabularnej. Napisał też ponad 100 artykułów o tematyce menedżerskiej, opublikowanych na łamach Personelu, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, czy Pulsu Biznesu. Prywatnie himalaista i podróżnik.

Rafała nie może zabraknąć na Twojej konferencji, jeśli ma ona związek z zarządzaniem zasobami ludzkimi, employer brandingiem, employee experience, motywacją, czy budowaniem kultury innowacyjności w Twojej firmie.

Szybki kontakt z nami:

Piotr Bucki

Architekt, który (jak sam o sobie mówi) zamiast budynków woli projektować zdania. Aktor, który scenę teatralną zamienił na sale szkoleniowe i spotkania z widownią na konferencjach. Psycholog, który lubi badać i ciągle zadaje sobie pytanie, „skąd wiem to, co wiem?”

Od 20 lat uczy ludzi projektować komunikację w rożnych wymiarach. Zawsze bazuje przy tym na psychologii poznawczej i neuronaukach. Sprawdzał teorie w praktyce, pracując z firmami w Australii, Austrii, Słowenii, Chile, Mołdawii, Włoszech i w Polsce. Autor wielu książek, w tym moich ulubionych „Porozmawiajmy o komunikacji”, „Złap równowagę” i „Viral” (każdą gorąco polecam).

Przetłumaczył wiele książek z zakresu poradnictwa i psychoterapii. Współpracował z Malemanem, Charakterami, Dolce Vita i Mother Mag. Jego wystąpienie na TEDx SGH obejrzano w sieci ponad 100 tysięcy razy. Od blisko 10 lat związany z WSB, gdzie projektuje kierunki i wykłada, głównie w obszarze brandingu, marketingu i komunikacji.

Z Piotrem znamy się od niedawna, natomiast obok Natalii Hatalskiej był on jakiś czas temu gościem organizowanej przez nas drugiej edycji konferencji “Kod Innowacji”, której zleceniodawcą jest GS1 Polska.

Zaproszenie Piotra Buckiego rekomenduję szczególnie tym firmom, które planują organizację eventu, czy konferencji związanej z tematyką motywacji i zarządzania, a także z sytuacjami kryzysowymi, czy zarządzaniem zmianą.

Piotr Bucki Konferencja

Rafał Żak

Jeszcze kilka lat temu, kiedy rekomendowaliśmy mówcę na konferencję, podczas której miała być poruszana tematyka employer brandingu czy  human resources, to pierwszą osobą, od której zawsze rozpoczynaliśmy rozmowy z naszymi klientami, był Jacek Santorski. Pan Jacek postanowił odejść jednak na “konferencyjną emeryturę” i ustąpić miejsca młodszym. Na swoje miejsce “namaścił” godnego następcę, którym jest Rafał Żak.

Rafał jest nie tylko coachem i mówcą, ale też autorem kilku książek dotyczących rozwoju kompetencji. Jego wystąpienie na koszalińskim TedEx pod tytułem “Sztuka błądzenia” zobaczyło do dziś ponad 200 tysięcy osób.

Rafała Żaka polecamy tym firmom, które szukają mówcy, który w niezwykle ciekawy sposób podzieli się swoją wiedzą z zakresu zaangażowania, motywacji, rozwoju, czy innowacji w zespole, a także komunikacji.

Marcin Prokop

Być może osoba Marcina w tym zestawieniu wyda się niektórym z Was dosyć dziwna. Nie umieściłem go tu jednak przypadkowo.

Marcin Prokop jest oczywiście jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych. Często też występuje na scenie jako prowadzący event, czy konferencję. Jednak ostatnio dosyć często pojawia się na różnych spotkaniach w nowej roli, czyli jako mówca motywacyjny.

Marcin Prokop Konferencja

Wyjątkowe poczucie humoru, ogromna ilość wiedzy, poparta wieloletnim doświadczeniem zawodowym, a także wyjątkowa charyzma, mogą sprawić, że spotkanie z Marcinem Prokopem będzie dla uczestników organizowanej przez Ciebie konferencji czymś niezapomnianym.

Marcin Prokop sprawdzi się jako mówca, jeśli chcesz gościom Twojego wydarzenia dać “porządnego kopa” motywacyjnego. Ciekawostka! Marcin lubuje się w tematyce technologii i trendów, o czym również może opowiadać bez końca.

Prof. Leszek Balcerowicz

Nieoczywistą osobą w tym gronie będzie profesor Leszek Balcerowicz. Nie jest to osoba, która zazwyczaj pojawia się w naszych rekomendacjach, co do wyboru mówców, czy prelegentów na event lub konferencję. Dlaczego?

Profesor Balcerowicz to osoba z jednej strony będąca autorytetem z dziedziny ekonomii, czy finansów, a z drugiej strony osoba nieco kontrowersyjna, która w swoje opowieści dotyczące przemian w Polsce często wplata aspekty polityczne.

Leszek Balcerowicz Konferencja Event

Bez wątpienia jest to jednak osoba, która “ściąga tłumy”. Zwłaszcza podczas wydarzeń biznesowych, podczas których gośćmi jest wysoka kadra kierownicza i klienci VIP, profesor Balcerowicz jest pożądanym gościem, który podbija frekwencję. Dla przykładu Profesor Balcerowicz był gościem konferencji, którą zorganizowaliśmy z okazji 25-lecia Raben w Polsce (zobacz relację). I był to strzał w dziesiątkę!

Obecność profesora Leszka Balcerowicza rekomendujemy tym firmom, które organizują event lub konferencję podczas której chcą nawiązać do tematyki ekonomii, finansów i szeroko pojętego biznesu.

Kompleksowo Zorganizujemy Twój Event od A do Z

Planujesz organizację eventu? Wyślij zapytanie. Odezwiemy się w ciągu 24h. Sprawdź nas!
  Zostawiając swoje dane wyrażasz zgodę na kontakt e-mail oraz telefoniczny mający na celu wyłącznie obsługę Twojego zgłoszenia. Więcej na: Polityka Prywatności

  Najlepsi prelegenci na event lub konferencję.

  Pamiętaj, że sama lista to nie wszystko. Najważniejsze będzie odpowiednie dobranie gościa specjalnego Twojego wydarzenia pod cel i efekt, który chcesz uzyskać zapraszając go na Twój event (patrz: początek tego artykułu). Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, to zawsze możesz skorzystać z naszej praktycznej wiedzy i wsparcia w organizacji Twojego wydarzenia.

  Podkreślmy jednak raz jeszcze, że nie świadczymy usługi w zakresie doboru mówców i prelegentów na eventy organizowane przez firmy, czy innych organizatorów samodzielnie, tylko zajmujemy się kompleksową organizacją konferencji i eventów od A do Z. Więcej na ten temat, możesz przeczytać TUTAJ. 

  Wyżej wymienione nazwiska, to oczywiście czubek góry lodowej. Osób, które swoim wystąpieniem są w stanie uświetnić galę, event z okazji jubileuszu firmy, otwarcie inwestycji, wyjazd motywacyjny, team building, czy konferencję, jest naprawdę wiele. Dlatego poniżej przedstawiam dodatkową listę prelegentów na event, czy konferencję, których podzieliłem z uwagi na tematykę eventu lub wystąpienia.

  Mówcy Motywacyjni w Polsce Lista Rekomendacje

  Eventy Motywacyjne
  Najlepsi Mówcy Motywacyjni Polska

  Jeśli chodzi o eventy, których celem są działania motywacyjne skierowane zarówno do pracowników, jak i do klientów, których planujemy zaprosić na nasze wydarzenie, to oprócz wspomnianych wyżej Marcina Prokopa, Piotra Buckiego, Rafała Żaka czy Pawła Motyla warto wymienić następujące osoby:

  • Dorota Wellman – osobowość medialna i jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek, która podczas eventów i konferencji dzieli się swoją energią z uczestnikami spotkań
  • Martyna Wojciechowska – postać wybitna, wielokrotnie nagradzana m.in. tytułem Kobieta Roku, dziennikarka i podróżniczka, która zaraża pasją i pozytywnym myśleniem
  • Jakub B. Bączek – trener mentalny wielu polskich sportowców m.in. Roberta Lewandowskiego, a także polskich siatkarzy, którzy pod wodzą Stephana Antigi wywalczyli tytuł Mistrzów Świata
  • Mateusz Kusznierewicz – z jednej strony sportowiec, a z drugiej biznesmen znany z tego, że jako pierwszy Polak zdobył medal olimpijski w żeglarstwie.
  • Jurek Owsiak – człowiek instytucja, wulkan energii, osobowość sama w sobie, która uświetni każde spotkanie motywacyjne
  • Miłosz Brzeziński – postać niezwykła i wielce zabawna, nie tylko doskonały specjalista z zakresu psychologii biznesu, autor inspirujących książek, ale także ekspert w zakresie motywacji, zarządzania i komunikacji biznesowej
  • Mateusz Grzesiak najbardziej utytułowany i zdecydowanie najdroższy mówca z naszej listy, będący nie tylko doskonałym prelegentem, ale również psychologiem, terapeutą, wykładowcą i konsultantem, który nazywany jest najpopularniejszym psychologiem w Polsce. Mateusz Grzesiak posiada tytuły magistra psychologii i prawa oraz trzy doktoraty w dyscyplinach zarządzania, pedagogiki i psychologii (PsyD, USA). Jest również autorem 27 książek, a jeśli chodzi o wystąpienia, to warto go zaprosić, jeśli Twój event dotyczy tematów przywództwa, komunikacji, czy zarządzania.

  Wsparcie Sprzedazy i Marketingu Mowca Na Event

  Eventy Biznesowe
  Najlepsi Mówcy w Polsce

  Jeśli planujesz organizację eventu, na który chcesz zaprosić prelegentów, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu wsparcia sprzedaży, prowadzenia biznesu, przywództwa (leadership), zarządzania zmianą, czy sytuacjami kryzysowymi, to oprócz wyżej wymienionych mówców, czyli Prof. Leszka Balcerowicza, Rafała Szczepanika, Rafała Żaka, czy Pawła Motyla warto wspomnieć o takich osobach jak:

  • Sebastian Kotow – autor bestsellerowej książki “Matematyka zaufania”, a także współautor książek napisanych z Brianem Tracy, którego polecamy zwłaszcza w ramach eventów, których tematyką będzie przywództwo (leadership) oraz wsparcie sprzedaży
  • Roman Polko – były szef GROMU, osobowość sama w sobie i arcyciekawa postać, która sprawdzi się między innymi podczas eventów dotyczących wsparcia sprzedaży i rozwiązywania sytuacji kryzysowych
  • Witold Jankowski – Założyciel i prezes ICAN Institute. Twórca polskich edycji magazynów: „Harvard Business Review” oraz „MIT Sloan Management Review”. Gorący zwolennik i propagator koncepcji zarządzania evidence-based management. Warto dodać, że wraz z innymi mówcami ICAN Institute, jest on gościem specjalnym organizowanego przez naszą agencję eventu z okazji 100-lecia Phoenix Contact
  • Sławomir Lachowski – były prezes Bre Banku i współtwórca mBanku i FM Banku. Autor doskonałej książki “Droga jest ważniejsza niż cel”. Wart zaproszenia na eventy, które poruszają tematykę zarządzania, czy budowania start’upów oraz strategii przedsiębiorstwa.
  • Wojciech Herra – specjalizujący się w psychologii mistrzostwa, mówca i coach, którego warto zaprosić na wydarzenie, które dotyczy wsparcia sprzedaży, zarządzania organizacją, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, czy przywództwa
  • Grzegorz Barszcz – to ekspert od odkrywania przewag konkurencyjnych, wsparcia sprzedaży, strategii sprzedażowej i nie tylko. W październiku 2022 roku wygrał prestiżowy konkurs Sales Angels. Praktyk, trener, wieloletni prezes firmy Politan.

  Trendy Nowe Technologie Mowca Na Event

  Eventy Dotyczące Nowych Technologii
  Najlepsi Mówcy w Polsce

  Jeżeli zastanawiasz się nad organizacją wydarzenia, którego tematyka dotyczy nowych trendów, przyszłości, zarządzania zmianą, sytuacji kryzysowych, a także nowych technologii, to oprócz Natalii Hatalskiej, Pawła Motyla, czy Marcina Prokopa, warto wziąć pod uwagę te oto osoby:

  • Aleksandra Przegalińska – jeśli szukasz eksperta na swój event, który specjalizuje się w sztucznej inteligencji (AI), to lepiej trafić nie można. Profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu, która podczas swojego wystąpienia może poruszyć tematy np. przetwarzania języka naturalnego, uczenia maszynowego, robotyki i nie tylko.
  • Michał Sadowski – zwany również “Sadkiem”, założyciel Brand24, który podczas Twojego eventu może poruszyć np. temat “AI w biznesie: jak wykorzystać sztuczną inteligencję do zwiększenia sprzedaży i efektywności w Twojej organizacji?”. Słynie ze specyficznego poczucia humoru. Łatwo łapie kontakt zwłaszcza z pokoleniem Z i X. Rekomendujemy przy spotkaniach z pracownikami software housów oraz szeroko pojętej branży IT.
  • Artur Kurasiński – ekspert w zakresie technologii i założyciel wielu polskich startupów. W swoich wystąpieniach łączy tematykę zmian społecznych, technologicznych oraz sztuczną inteligencję (AI) ze światem biznesu, zarządzania i employer brandingu.
  • Tomasz Graszewicz – uznawany za jednego z najbardziej znanych praktyków AI w Polsce. W swoich wystąpieniach porusza 3 obszary związane ze sztuczną inteligencją tj. filozofii rozmowy z AI, narzędzi kreatywnych wykorzystujących AI oraz temat praktycznego wykorzystania AI w marketingu
  • Bartłomiej Gola – jeden z najbardziej znanych polskich inwestorów, który skupia się na przedsiębiorstwach technologicznych. Specjalizuje się w tematyce fintech (biouwierzytelnianie i blockchain) oraz martech, o czym opowiada podczas swoich niezwykle ciekawych wystąpień. Współpracowaliśmy z nim m.in. przy organizacji konferencji 25-lecia Raben w Polsce i przy Kodzie Innowacji dla GS1 Polska.
  • Rahim Blak – wizjoner, inwestor i twórca pierwszego polskiego personalnego tokena Rahimcoin. Prowadzi ponad 20 firm w 3 sektorach tj. e-commerce i sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii oraz blockchain. Wiedzą z tych obszarów dzieli się podczas swoich prezentacji. Podobnie jak “Sadek” polecamy wystąpienia Rahima podczas wydarzeń dla branży IT i software house.

  Ekspert Marketing i Public Relations Mowca Na Event

  Eventy Dotyczące Marketingu i PR
  Najlepsi Mówcy w Polsce

  Ostatnią kategorią wystąpień, które są najczęściej poszukiwane przez naszych klientów, są prezentacje dotyczące marketingu (zwłaszcza B2B), wsparcia sprzedaży i public relations. Oto kilka nazwisk, które (jeśli organizujesz event lub konferencję związaną z tym tematem) powinieneś wziąć pod uwagę. Oczywiście mówimy tu o dodatkowych mówcach specjalizujących się w tym temacie, oprócz wyżej wymienionych Pawła Tkaczyka, czy Piotra Buckiego.

  • Kamil Kozieł – wielokrotny zdobywca 1 miejsca podczas nieoficjalnych mistrzostw Polski w wystąpieniach publicznych podczas “I Love Marketing”. Ekspert w dziedzinie prezentacji i wystąpień publicznych. Wybiera oraz przygotowuje prelegentów pod kolejne edycje TedEx.
  • Jakub Biel – specjalizuje się w kreatywnym marketingu (zwłaszcza internetowym). Jak sam się chwali reklamy robił już w kosmosie, telegazecie, TikToku, a nawet na Pornhubie. Również wygrał jedną z edycji I Love Marketing.
  • Wojciech Ławniczak – podobnie jak wyżej wymienieni panowie, wielokrotnie występował na I Love Marketing, gdzie jest stałym gościem. Specjalizuje się w tematach innowacji, strategii i service design, o czym opowiada z pasją i z humorem.
  • Damian Haftkiewicz – na końcu pozwoliłem sobie wymienić swoją osobę. A o czym opowiadam na swoich wystąpieniach? Specjalizuję się w obszarze event i live marketingu, a także w łączeniu tych działań ze wsparciem sprzedaży, employee experience, czy marketingiem B2B. Moje Bio znajdziesz poniżej.

  Podsumowanie

  Wyżej wymieniona lista prelegentów i mówców jest znacznie dłuższa. Wybór odpowiedniej osoby nie jest więc łatwy. Natomiast może być dużo prostsza, jeśli pomoc w tym zakresie oddasz w ręce agencji, która specjalizuje się w organizacji eventów i konferencji.

  Tym bardziej, że analizując rynek osób, które specjalizują się w power speech i wystąpieniach publicznych, widzimy bardzo duży rozstrzał kwot, które dana osoba życzy sobie za udział w wydarzeniu, czy konferencji.

  Ile kosztuje zaproszenie danej osoby na event? To zależy. Od czego? Od charakteru wydarzenia, od miejsca, terminu, zakresu i długości wystąpienia danej osoby. Od tego, jaki zakres usługi ma dla nas wykonać,  na przykład czy jest to samo wystąpienie, czy również chociażby udział w panelu dyskusyjnym, albo szkoleniu.

  Aby taką osobę zaprosić na event trzeba też wziąć pod uwagę kwestie techniczne, czyli tzw. rider, który trzeba spełnić, aby dana osoba wystąpiła na naszym evencie. Do jej honorarium należy też doliczyć transport, catering, a także nierzadko inne koszty.

  Cena za mówcę, czy prelegenta, który wystąpi na naszym evencie może wynieść od kilku tysięcy złotych, do… Nawet 100.000 zł za występ, bo jedna z osób z ww. listy ostatnio przedstawiła nam ofertę na właśnie taką kwotę. Średnio trzeba jednak założyć, że statystycznie 15-25 tysięcy złotych netto kosztuje prezentacja, wystąpienie, czy power speech jednej z osób, które znajdziesz w naszym zestawieniu najlepszych mówców na eventy i konferencje w Polsce.

  Na sam koniec dodam raz jeszcze, że jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie kompleksowej organizacji eventu, konferencji, czy wydarzenia firmowego i myślisz o zaproszeniu na nie znanego mówcy, czy eksperta, to w ramach Agencji Stereomatic jesteśmy w stanie pomóc Ci w tym zakresie.

  Napisz lub zadzwoń, albo zostaw namiary w jednym z kwestionariuszy, które znajdziesz na tej stronie, albo kliknij TUTAJ. Umówimy się wówczas na krótką rozmowę telefoniczną lub online i niezobowiązująco porozmawiamy o celach i efektach planowanego przez Ciebie eventu lub konferencji.

  Damian Haftkiewicz

  Niszczyciel Konwencji / Współwłaściciel Stereomatic

  Wierzy, że pomysł jest wart jedynie dolara, a dopiero jego realizacja milion. Z wykształcenia socjolog, dziennikarz i marketer. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w radio, a także w kilku międzynarodowych korporacjach. W 2007 roku stworzył firmę Stereomatic, którą rozwija wraz ze swoją żoną Kamilą. Od tego czasu wraz z zespołem zrealizowali ponad 300 projektów marketingowych i eventowych w Polsce i w Europie. Wspólnie z Kamilą tworzą podcast "Strategia Organizacji Eventów", w którym o łączeniu strategii firmy z działaniami live marketingowymi. Prywatnie ojciec dwóch wesołych dziewczynek Ali i Kai, kolekcjoner płyt winylowych, "połykacz" książek, fotograf, pasjonat wycieczek rowerowych, gier strategicznych i RPG.

  Szybki kontakt z nami: