fbpx

Jubileusz 70-lecia Hiab na świecie

Firma Hiab zleciła nam przygotowanie wydarzenia hybrydowego, które łączyło w sobie elementy otwarcia nowej fabryki w Polsce z obchodami 70-lecia firmy na świecie.

Przeczytaj więcej

70-lecie Hiab na świecie
– kilka słów o firmie

Firma Hiab jest wiodącym światowym dostawcą sprzętu do obsługi załadunków. Klientami Hiab są firmy z różnych branż np. logistycznej, transportowej, operatorzy flot, przemysł drzewny, firmy obsługujące porty morskie itd.

Wiodącymi produktami są żurawie ogólnego zastosowania, żurawie leśne i recyklingowe, wózki widłowe, platformy załadunkowe.

W Polsce firma Hiab ma swoją siedzibę w Stargardzie w województwie szczecińskim.

70-lecie Hiab 
– początek współpracy

Firma Hiab zgłosiła się do nas z zapytaniem zorganizowania eventu otwarcia nowej siedziby firmy, który miał zostać połączony z licznymi działaniami marketingowymi, PR’owymi i wizerunkowymi związanymi z obchodami 70-lecia Hiab na świecie.

Podczas warsztatu zerowego, który za każdym razem otwiera proces pracy nad danym projektem, określiliśmy cele biznesowe przedsięwzięcia, szanse i zagrożenia, zapoznaliśmy się z założeniami strategicznymi eventu, a także oczekiwanymi rezultatami przedsięwzięcia, które były stawiane przed producentem wydarzenia.

Po zakończeniu warsztatów opracowaliśmy dla klienta kilka koncepcji dojścia do oczekiwanych celów przedsięwzięcia, po czym w sposób doradczy pomogliśmy klientowi przejść przez proces wyboru najlepszego dla niego rozwiązania.

Warto dodać, że kluczową rolę w tym procesie odegrała nasza gotowość do pracy przy wydarzeniu ze szwedzkim działem marketingu firmy, który od samego początku był zaangażowany w proces organizacji wydarzenia.

 

Chcesz Zorganizować Jubileusz Firmy?

Szukasz kompleksowego podejścia do projektu urodzin Twojej firmy? Chcesz Połączyć jubileusz ze strategią swojego przedsiębiorstwa? Zostaw swój numer, aby nasz specjalista mógł oddzwonić do Ciebie. Podczas rozmowy określimy jak możemy Ci pomóc.

Bezpłatna konsultacja

70-lecie Hiab
– wybrane zdjęcia z realizacji

70-lecie Hiab
– warsztat i planowanie

Elementem warsztatu zerowego, który odbyliśmy z Klientem, a więc fazy wstępnej pracy nad wydarzeniem, od którego rozpoczynamy każdy proces rozmawialiśmy m.in. o:

 • celach, jakie firma chce osiągnąć przez organizację przedsięwzięcia
 • oczekiwaniach firmy, co co do efektu końcowego
 • o planowanym scenariuszu spotkania i elementach, które mają być jego składową
 • roli, jaką w planowaniu spotkania ma odegrać centralny dział marketingu firmy
 • szansach i zagrożeniach przedsięwzięcia.

Posłuchaj Podcastu

W tym odcinku opowiadamy m.in. o tym, jak wyglądała realizacja 70-lecia Hiab od kuchni, a także innych projektów jubileuszowych, za które braliśmy jako Stereomatic strategiczną odpowiedzialność. Między innymi mówimy tu o 25-leciu Press Glass, 25-leciu Raben, 20-leciu De Dietrich czy 20-leciu Phoenix Contact.

Chcesz Zorganizować Jubileusz Firmy?

Zostaw swój numer, aby nasz specjalista mógł oddzwonić do Ciebie. Podczas rozmowy określimy jak możemy Ci pomóc.


  70-lecie Hiab
  – rezultat działań

  Finalnie spotkanie odbyło się we wrześniu 2014 roku w Stargardzie w nowej fabryce Hiab w Polsce. Spotkanie było połączone z obchodami 70-lecia firmy i udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele grupy Hiab z całego świata, dziennikarze, miejscowe władze miasta i województwa, a także zaproszeni goście.

  Zakres odpowiedzialności naszej firmy polegał m.in. na:

  • Przygotowanie koncepcji aranżacji hali fabrycznej i dostosowania jej do potrzeb wydarzenia
  • Koordynacji działań PR’owych wydarzenia / media relations na terenie Polski
  • Pełnej produkcji i reżyserii wydarzenia
  • Logistyce wszystkich podwykonawców wydarzenia (meble, catering, scenografia)
  • Przeprowadzeniu przetargu na obsługę techniczną i multimedialną wydarzenia – nagłośnienie, oświetlenie, multimedia – koordynacja działań
  • Na przygotowaniu i koordynacji transmisji online konferencyjnej części wydarzenia na cały świat
  • Przygotowanie konferencji prasowej online
  • Przygotowanie reportażu video i foto ze spotkania

  70-lecie Hiab
  – podsumowanie i referencje

  W evencie udział wzięło blisko 200 osób z całego świata. Event był transmitowany na cały świat (warto dodać, że był to rok 2014), a dodatkowo w trakcie spotkania miała miejsca konferencja prasowa online.

  Atrakcją wydarzenia, był koncert Wojtek Mazolewski Quintet, a po części oficjalnej odbyło się afterparty połączone z lunchem.

  Jeśli mierzysz się z wyzwaniem organizacji jubileuszu swojej firmy, albo innego złożonego wydarzenia np. gali, konferencji, spotkania team-building czy wydarzenia zagranicznego, umów się z nami na bezpłatną konsultację i opowiedz o swoich wyzwaniach w tym zakresie.

  Skontaktuj się z nami