fbpx

Jubileusz 25-lecia Raben w Polsce

Dla firmy Raben, jednej z największych firm z branży logistycznej w Europie, kompleksowo zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy działania związane z rocznicą 25-lecia istnienia firmy na rynku polskim

Przeczytaj więcej

25-lecie Raben w Polsce
– kilka słów o firmie

Firma Raben jest jedną z największych firm logistycznych w Polsce. Dysponuje ogromnym taborem, rozwiniętą siecią oddziałów oraz nowoczesną powierzchnią magazynową. Firma posiada kilka spółek m.in. Raben Logistics Polska, Raben Transport, czy Fresh Logistics Polska.

Oprócz Polski, firma działa w 14 krajach, w 160 lokalizacjach, które składają się na 1 300 000 m2 powierzchni magazynowej, a rocznie obsługuje 13 000 000 przesyłek

25-lecie Raben w Polsce
– początek współpracy

Firma Raben zwróciła się do nas z prośbą o pomoc i doradztwo w zorganizowaniu obchodów 25-lecia firmy w Polsce. Pierwotny pomysł firmy na to, jak to wydarzenie obchodzić, był dzięki naszemu wsparciu oraz przekazywanej firmie wiedzy z zakresu organizacji jubileuszów kilkukrotnie modyfikowany. Od samego początku ściśle współpracowaliśmy z zespołem marketingu, HR, PR’u oraz z zarządem firmy w zakresie koncepcji i kreacji wydarzenia.

Firma nie wybrała nas w wyniku przetargu. Od samego początku do tematu organizacji wydarzenia podeszliśmy konsultacyjnie i doradczo, co zaowocowało zbudowaniem wzajemnego zaufania, “chemią” i otwarciem na dialog pomiędzy nami, a zespołem Klienta.

 

Chcesz Zorganizować Jubileusz Firmy?

Szukasz kompleksowego podejścia do projektu urodzin Twojej firmy? Chcesz Połączyć jubileusz ze strategią swojego przedsiębiorstwa? Zostaw swój numer, aby nasz specjalista mógł oddzwonić do Ciebie. Podczas rozmowy określimy jak możemy Ci pomóc.

Wyślij Zapytanie

25-lecie Raben w Polsce
– warsztat i planowanie

W myśl wyznawanej przez nas zasady, że “5 minut planowania oszczędza 1 godzinę pracy”, prace nad przygotowaniem i organizacją wydarzenia rozpoczęliśmy od kompleksowego briefingu i analizy sytuacji, jaką zastaliśmy w firmie.

Podczas warsztatu zerowego, który odbyliśmy z Klientem, a więc podczas wstępnej fazy pracy nad wydarzeniem rozmawialiśmy z Klientem m.in. o:

 • celu, jakie firma i jej właściciel chcą osiągnąć przez organizację obchodów 25-lecia Raben w Polsce
 • o koncepcji, jaką początkowo miała firma Raben na organizację spotkania
 • grupie docelowej, do której będzie kierowana komunikacja wydarzenia
 • wyobrażeń co do miejsca, w którym ma się odbyć spotkanie
 • elementów składowych scenariusza spotkania
 • najlepszego terminu na przeprowadzenie eventu
 • sposobu komunikacji wydarzenia do grupy docelowej, do której miał być skierowany event

Na tej podstawie przedstawiliśmy Klientowi liczne rekomendacje lokalizacji wydarzenia, a także odbyliśmy wizję lokalną kilku wybranych miejsc. Każde z nich rozważyliśmy wspólnie pod kątem efektów i celu, które firma chce osiągnąć. Finalnie wspólnie ustaliliśmy miejsce, plan, przebieg, timing i budżet wydarzenia, po czym przystąpiliśmy do kolejnej fazy, a więc produkcji i organizacji spotkania.

Posłuchaj Podcastu

W tym odcinku opowiadamy m.in. o tym, jak wyglądała realizacja 25-lecia Raben od kuchni, a także innych projektów jubileuszowych, za które braliśmy jako Stereomatic strategiczną odpowiedzialność. Między innymi mówimy tu o 25-leciu Press Glass, 70-lecia Hiab, 20-leciu De Dietrich czy 20-leciu Phoenix Contact.

25-lecie Raben w Polsce
– wybrane zdjęcia z realizacji

Chcesz Zorganizować Jubileusz Firmy?

Zostaw swój numer, aby nasz specjalista mógł oddzwonić do Ciebie. Podczas rozmowy określimy jak możemy Ci pomóc.


  25-lecie Raben w Polsce
  – rezultat działań

  Planowanie i organizacja wydarzenia zajęła kilka miesięcy, czego rezultatem było wydarzenie, które odbyło się w ATM Studio w Warszawie. Stereomatic zajęło się kompleksową realizacją wydarzenia, którego organizacja obejmowała m.in.:

  • Ustalanie warunków organizacji wydarzenia z ATM Studio w Warszawie (dwie przestrzenie), które po naszych rekomendacjach zostało wybrane na miejsce eventu / pełna współpraca / elementy prawne / logistyka
  • Zaprojektowanie scenografii spotkania – zmniejszenie powierzchni studia, meble, kwiaty, dekoracje, wizualizacje, elementy świetlne, oświetlenie, iluminacje na budynku z zewnątrz
  • Udział w spotkaniu prelegentów – Leszek Balcerowicz, Jacek Santorski, Bartłomiej Gola – reżyseria i wsparcie sceniczne prelegentów podczas wystąpienia, konsultacje nad przygotowaniem prezentacji i ich wystąpienia na wydarzeniu
  • Komunikacja z uczestnikami wydarzenia przed spotkaniem – przygotowanie landing page wydarzenia, proces potwierdzania ich udziału w wydarzeniu, akcje telefoniczne, e-mailowe, raportowanie frekwencji do Klienta w trakcie, przed i po wydarzeniu
  • Koordynacja i obsługa techniczna i multimedialna wydarzenia – nagłośnienie, oświetlenie, multimedia na dwóch salach podczas spotkania
  • Afterparty – live cooking z udziałem Karola Okrasy
  • Catering – przetarg na firmę cateringową do obsługi wydarzenia – koordynacja procesów logistycznych
  • Zarządzanie recepcją – rejestracja gości, wydawanie gadżetów, komunikacja z uczestnikami w trakcie spotkania
  • Przygotowanie reportażu video i foto z wydarzenia
  • Tłumaczenie konsekutywne wydarzenia na język angielski

  25-lecie Raben w Polsce
  – podsumowanie i referencje

  W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 klientów firmy Raben. Niektórzy z nich przyjechali na wydarzenie zza granicy. Spotkanie zostało ocenione niezwykle wysoko zarówno przez klientów firmy, jak i przez Zarząd przedsiębiorstwa, z prowadzącym wydarzenie Ewaldem Rabenem włącznie.

  Z uwagi na wykonaną przez nas pracę, firma Raben zgodziła się udzielić nam referencji w zakresie działań doradczo – konsultingowych związanych z planowaniem wydarzenia, jak i samej produkcji i organizacji eventu.

  Jeśli mierzysz się z wyzwaniem organizacji jubileuszu swojej firmy albo innego złożonego wydarzenia np. gali, konferencji, spotkania team building czy wydarzenia zagranicznego, umów się z nami na bezpłatną konsultację i opowiedz o swoich wyzwaniach w tym zakresie.

  Skontaktuj się z nami