fbpx

Projekt Employee Experience dla Skanska

Dla firmy Skanska Property przygotowaliśmy roczne działania employee experience, w których skład wchodziło szereg spotkań, na które składały się m.in. wyjazdy integracyjne połączone z grywalizacją, team buidingiem i działaniami CSR.

Przeczytaj więcej

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków biurowych, które tworzą przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu. Firma działa w Polsce od 1997 roku. Jest częścią Grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa i projektów deweloperskich.

Projekty Skanska Property Poland to najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałych lokalizacjach, poddawane certyfikacji w systemach LEED oraz EU GreenBuilding. Firma jest obecna na sześciu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Skanska została nagrodzona tytułem Dewelopera Biurowego Roku i Zielonego Dewelopera Roku w prestiżowym konkursie Eurobuild 2013.

Skanska Property
– początek współpracy

Firma Skanska Property zaprosiła nas do złożenia oferty na zorganizowanie spotkania integracyjnego dla swoich pracowników (tzw. team meetingu). W czasie rozmowy o planowanym wydarzeniu okazało się, że firma chce odświeżyć i zmienić założenia dotychczas organizowanych spotkań i połączyć je ze zmianami swojej strategii employer brandingowej. Dlatego zamiast przygotowywać ofertę na kolejny event i strzelać pomysłami jak “kulą w płot” na kolejne atrakcje, zaproponowaliśmy firmie Skanska Property diametralną zmianę podejścia i metodologii nad organizacją tegoż wydarzenia.

Początkiem działań był tzw. Warsztat Startowy, który za każdym razem otwiera proces pracy nad nowym projektem. Podczas niego określiliśmy cele działania, zapoznaliśmy się z wcześniej organizowanymi eventami w firmie, opracowaliśmy również plan szans i zagrożeń przedsięwzięcia i ustaliliśmy priorytety, jakie stawiał przed nim nasz zleceniodawca. A przede wszystkim przy planowaniu działania skupiliśmy się na obszarze strategii employer brandingowej firmy i zmianach, które miały być w niej zaplanowane.

W warsztatach udział wzięły osoby strategicznie zaangażowane w procesy employer brandingowe i HR’owe w firmie, które wraz z nami stworzyły w ten sposób Zespół Projektowy, który wspólnie przez kilka miesięcy pracował nad omawianym projektem wewnątrz firmy.

Porozmawiajmy o celach Twojej firmy

Jesteś ciekaw, jaką wartość możemy wnieść w Twojej firmie w obszarze eventów, marketingu B2B, działań live i employee experience? Wypełnij prosty formularz, abyśmy mogli umówić się na krótką i niezobowiązującą rozmowę.

Umów bezpłatną konsultację

Skanska Property
– warsztat i planowanie

Elementem Warsztatu Startowego, który odbyliśmy z Klientem, a więc fazy wstępnej pracy nad projektem, od którego rozpoczynamy każdy proces była rozmowa m.in. o:

 • celach, jakie firma chce osiągnąć przez organizację przedsięwzięcia
 • oczekiwaniach firmy, co co do efektu końcowego przedsięwzięcia
 • wartościach firmy, które firma chciałaby aby zostały doświadczone przed uczestników projektu w trakcie jego przebiegu
 • dotychczasowych działaniach – co się udawało, co nie, co było ich mocną, a co słabą stroną
 • o pracownikach, którzy będą brali udział w tym spotkaniu (czyli o interesariuszach projektu)
 • o tym, w jaki sposób będziemy mierzyć zwrot z inwestycji z tych działań.

Posłuchaj Podcastu

W tym odcinku opowiadamy jak zorganizować wydarzenie, event, spotkanie, wydarzenie, aby przyniosło ono zwrot z inwestycji, a nie było jedynie “pustym kosztem”. Usłyszysz tu o projektach, które zrealizowaliśmy dla Deichmann, Skanska Property czy Eto Magnetic (case studies).

Employer Branding Skanska
– wybrane zdjęcia z realizacji

Employer Branding Skanska
– rezultat działań

Suma sumarum na projekt złożyło się szereg pomniejszych działań employer brandingowych, w tym dwa duże spotkania team buildingowe połączone ze strategią CSR firmy. Jedno ze spotkań odbyło się w Korbielowie, a finał spotkania w położonym na wysokości 1330 m n.p.m Hali Miziowej. 

Głównym elementem wydarzenia, była stworzona na potrzeby wydarzenia gra fabularna, w czasie której pracownicy Skanska wzięli udział w m.in. szkoleniu z udzielaniu pierwszej pomocy, akcji ratowniczej z udziałem ratowników GOPR, skuterów śnieżnych, śmigłowca i psów ratowniczych.

Całość gry była ściśle powiązana z misją, strategią i wartościami CSR firmy, które dotyczyły: bezpieczeństwa, ochrony środowiska i współpracy.

Zakres odpowiedzialności naszej firmy polegał m.in. na:

 • Zaprojektowaniu i wdrożeniu scenariusza wydarzenia
 • Doradztwie co do wyboru miejsca spotkania
 • Pełnej produkcji i reżyserii eventu
 • Logistyce wszystkich podwykonawców wydarzenia
 • Przygotowaniu, opracowaniu i wyprodukowaniu gry fabularnej, która zawierała elementy CSR powiązane z wartościami i misją firmy
 • Przygotowanie reportażu foto ze spotkania

Employer Branding Skanska
– podsumowanie i referencje

Ww. spotkanie zostało podzielone na 4 części. Pierwsza – to team meeting, czyli wewnętrzne spotkanie z udziałem wszystkich pracowników firmy. Drugie, to wieczorne spotkanie i zabawa z góralami. Trzecia – gra fabularna z udziałem śmigłowca i ratowników. Czwarta – część integracyjna na nartach.

4 miesiące później odbyło się kolejne spotkanie, które było kontynuacją ww. projektu i zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy projektowej w firmie Skanska.

Projekt został bardzo wysoko oceniony przez szefostwo firmy i pracowników, którzy brali udział w spotkaniu. Zaowocowało to dalszą współpracą i kolejnymi projektami, które Skanska Property powierzyła do realizacji naszej firmie.

Jeśli mierzysz się z wyzwaniem związanymi z działaniami employer brandingowymi w Twojej firmie, to umów się z nami na krótką rozmowę, abyśmy porozmawiali o Twoich celach.

Porozmawiajmy o celach Twojej firmy

Zostaw swój numer telefonu i e-mail oraz krótko opisz temat rozmowy. Skontaktujemy się w ciągu 24h
  Zostawiając swoje dane wyrażasz zgodę na kontakt e-mail oraz telefoniczny mający na celu wyłącznie obsługę Twojego zgłoszenia. Więcej na: Polityka Prywatności